SEKCJA PIŁKI RĘCZNEJ

 

opiekun : mgr Magdalena Przesławska

 

Głównym założeniem sekcji sportowej jest nie tylko zdobywanie jak najlepszych wyników w meczach towarzyskich lub turniejach, lecz także propagowanie sposobów spędzania wolnego czasu oraz przygotowanie młodego człowieka do systematycznego uprawiania ćwiczeń fizycznych i rekreacyjnych. Udział w zawodach sportowych ma dawać radość z sukcesów indywidualnych i zespołowych. Spotkanie z przeciwnikiem ma uczyć tolerancji, szacunku i zdrowych zasad rywalizacji sportowej.

Piłka ręczna w znaczący sposób wpływa na kształtowanie cech motorycznych. O jej atrakcyjności decyduje zmienność akcji, duża ilość strzelonych bramek, bezpośrednia walka z przeciwnikiem. Ta ciekawa gra jest popularna wśród młodzieży naszej szkoły od lat.

 

W roku szkolnym 2015/2016 drużyna chłopców po ciężkich bojach wywalczyła Brązowy medal w Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Skład drużyny: kapitan: Mateusz Rosołowski, Piotr  Kucharczuk, Bartosz Podraska, Arkadiusz Czekalski, Radosław Rybka, Milan Parfion, Patryk Relke, Kamil Cieślicki, Jakub Gaszak, Marcin Szulc, Marcin Ziernicki.

 

 

SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ

 

opiekun : mgr Magdalena Przesławska

 

Piłka nożna jest niewątpliwie najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie. Jest to po części efektem klarowności przepisów, łatwości dostępu, jak też jakości emocji, które towarzyszą każdemu meczowi piłkarskiemu, tak ze strony zawodników, jak i kibiców. W naszej szkole ta dyscyplina sportowa również cieszy się dużą popularnością wśród męskiej części młodzieży.

Od lat uczniowie biorą udział we wszystkich rozgrywkach na terenie Bydgoszczy.

Największym sukcesem był rok szkolny 2014/2015. Drużyna zajęła II miejsce

i tym samym uzyskała tytuł Wicemistrza  Bydgoszczy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

A na wiosnę zdobyła  Brązowy medal w Turnieju piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych „Jan Paweł II – Miłośnik Sportu”

Skład drużyny: kapitan: Artur Kreft, Łukasz Retlewski, Radosław Januszewski, Mateusz Chabowski, Damian Karczewski, Mateusz Bejger, Szymon Schraiber, Maciej Smerliński, Arkadiusz Czekalski, Patryk Jasiński, Paweł Laskowski, Oskar Ziemba

 

 

 

logo

 

Akcja kwalifikacja2

szkola

Hiszpania1

Hiszpania2

csm Moj jeden procent zostawiam w Bydgoszczy c8af8fe967