A może tak prowadzenie bloga?

 

Czemu by nie!

 

Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy, czyli prowadzenia bloga, warto by dowiedzieć się, czym w ogóle on jest. Na to pytanie odpowiedzi udzieli nam  Wikipedia.

 

Blog (od ang. weblog - sieciowy dziennik, pamiętnik) - rodzaj strony internetowej, na której autor umieszcza datowane wpisy, wyświetlane kolejno.

Blogi zazwyczaj posiadają system archiwizacji wpisów, system kategorii (tagów), możliwość komentowania wpisów przez czytelników, a także zestaw linków (tradycyjnie umieszczany w bocznej kolumnie): do blogów polecanych przez autora (tzw. blogroll) i innego rodzaju stron WWW. Ogół blogów określa się mianem "blogosfery". Blog może być monotematyczny (np. blog polityczny, blog o określonych nowinkach) lub ogólny.

 

W ostatnich czasach posiadanie własnego bloga zrobiło się modne, toteż mamy w sieci wiele blogów o przeróżnej tematyce.

Jednak prowadzenie bloga nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Samo stworzenie go nie jest trudne. Wystarczy  wybrać platformę (np.: blogspot, blogonet czy wattpad) i założyć konto. Większe wyzwanie stanowi stworzenie wyglądu naszego bloga czyli tzw. szablonu lub nagłówka. Oprawa graficzna jest ważna, ponieważ to właśnie ona zachęca wchodzących na stronę do pozostania na niej. Jest to pierwszy krok do sukcesu. Należy też zainteresować potencjalnych czytelników ciekawym tytułem i ciekawymi wpisami. Jeżeli blog prowadzony jest systematycznie i interesująco, na pewno zyska swoich fanów.

W blogach ważne są też komentarze. Dlaczego? Po pierwsze - zostawianie komentarzy ze swoim adresem pod wpisami innych blogerów to idealny sposób na zyskanie odwiedzających. Po drugie - bloger, którego wpisy komentujesz, widzi zainteresowanie tym, co tworzy, a to daje mu motywacje do dalszego pisania i dzielenia się swoją pasją. Jeśli więc wchodzisz  na czyjś blog i go czytasz - komentuj.

Dziś, gdy czytanie staje się coraz modniejsze, powstaje wiele blogów o tematyce książkowej. Recenzenci wyrażają na nich swoje opinie, a przyszli autorzy bestsellerów publikują swoje opowiadania lub książki. Popularne są także fanfiction czyli opowiadania, w których głównym bohaterem jest sławna osoba lub idol.

 

Kilka uczennic naszej szkoły zgodziło pochwalić się swoimi osiągnięciami w prowadzeniu bloga:

 

Blog z recenzjami :

bo kto w tych czasach czyta....

http://ktotuczyta.blogspot.com/

 

Zapraszam też na Instagrama blogerki :

https://www.instagram.com/kto_tu_czyta/

 

Oraz blogi z opowiadaniami :

 

ZAKLINACZKA DUSZ

http://zaklinaczkadusz.blogspot.com/

 

FALLEN TOO FAR

http://myimmportal.blogspot.com/