Nasz udział w Ogólnopolskich Turniejach Cukierniczych w roku szkolnym 2017/2018

W kwietniu trójka uczniów naszej szkoły po miesięcznych przygotowaniach w szkolnej pracowni cukierniczej oraz cukierni „Sowa” wzięła udział w dwóch Ogólnopolskich Turniejach Cukierniczych.

XXII Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik odbył się w dniach 16.04-18.04.2018r. we Wrocławiu. Wystartował w nim uczeń z klasy III c: Gracjan Radzik. Uczestnicy w pierwszym dniu turnieju rozwiązywali test z zakresu cukiernictwa a w kolejnym w części praktycznej wykonywali tort, bankietówki, figurki z marcepanu oraz eksponat z czekolady. Tematem przewodnim turnieju był „Powiew wiosny”. Po ciężkich zmaganiach Gracjan uzyskał tytuł laureata zdobywając trzecie miejsce w turnieju.

W dniach 23.04 – 25.04.2018r. odbył się natomiast XXI Ogólnopolski Turniej Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego w Poznaniu. W tym turnieju wystartowali : Sylwia Torzecka oraz Mateusz Gwizdała również z klasy III c. Uczestnicy z całej Polski przed komisją konkursową musieli przygotować tort okolicznościowy, ciastka bankietowe, figurki marcepanowe oraz napis z czekolady. Uczniowie nie tylko przygotowywali słodkie wyroby ale również udzielali odpowiedzi na pytania związane z produkcją wyrobów cukierniczych. Po zmaganiach turniejowych Mateusz Gwizdała zajął VI miejsce uzyskując tytuł laureata a Sylwia Torzecka zajęła VII miejsce ( jako jedyna uczennica, która reprezentowała pracownię szkolną) uzyskując tytuł finalisty tego turnieju. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wkład pracy i przygotowanie się do wspomnianych turniejów oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

Poniżej przedstawiamy krótki materiał z obu turniejów.

Galeria zdjęć

Małgorzata Kendziora-Ptasznik

Beata Wożna