Dzięki naszej pani Dyrektor i kochanej pani  bibliotekarce otrzymałyśmy najwspanialszą nagrodę EVER! Jako najlepsze czytelniczki naszej szkoły udałyśmy się na dwudniową wycieczkę do Warszawy!!!

Cóż to były za emocje! Dwa dni targowych wrażeń, noszenia kilogramów książek i inspirujących rozmów, które zostaną z nami do końca życia.

Minęło parę tygodni, a ja jeszcze nie ochłonęłam - wspominam, uśmiecham się i serce mi się raduje.

To były nasze pierwsze tak duże Targi Książki. Nie możemy wyjść z podziwu nad ilością tego, co nas otaczało. Mnóstwo ludzi!!! Tysiące osób przewinęło się przez Stadion Narodowy. Na co dzień nie widać, jak dużo osób czyta, nie ma też tłumów w bibliotekach.  A tam masa czytelników, kochających książki. SZOK!

Książki, książki, książki! A co oprócz książek? KSIĄŻKI! Żartuję… na Targach można było spotkać się z wieloma pisarzami oraz osobami z show biznesu. Gośćmi byli m. in.: Charlotte Link, Cecelia Ahern, Hanna Krall, Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska, Kim Holden, Michał Piróg, Joanna Krupa i wiele, wiele innych. Na Targach nie zabrakło także wykładów i spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy przekazywali nam swoją widzę i opowiadali różne ciekawostki. No i oczywiście zagraniczni goście oraz wydawnictwa. Do Warszawy zjechali wydawcy z takich krajów jak: Niemcy, Rumunia, Turcja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Macedonia, razem było ich około 32!

Pierwszego dnia zwiedziłyśmy cały teren Targów kupując książki i rozmawiając z ciekawymi ludźmi. Udało się nam wyhaczyć spore zniżki i promocje. Piątek obfitował w nie lada atrakcje, np. z powodu wizyty Prezydenta, przeszukiwał nas funkcjonariusz BOR.

W sobotę poszłyśmy na Targi z misją… dostania się do ulubionych autorów Magdaleny Witkiewicz oraz Remigiusza Mroza. To było szaleństwo! Ponad półtorej godziny stałyśmy w kolejce do p. Magdy a dwie (!!!) do p. Mroza. Kiedy misja została wykonana, z autografami i bolącymi nogami wracałyśmy do domów (najpierw pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy J)

Film z targów

Martyna K. i Klaudia T.

 

logo

 

Akcja kwalifikacja2

szkola

Hiszpania1

Hiszpania2

csm Moj jeden procent zostawiam w Bydgoszczy c8af8fe967